آغاز به کار مجدد بازارچه مرزی با همکاری بنادر آبادان
بازارچه مرزی اروندکنار پس از ۶ سال توقف ، با همکاری مدیریت بنادر آبادان فعالیت خود را آغاز کرد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان ؛ رئیس گروه بازرگانی صنایع و معادن معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به توجه دولت سیزدهم به بازارچه های مرزی با هدف رونق کسب و کار گفت : در حال حاضر بازارچه اروندکنار تنها بازارچه فعال مرزی استان خوزستان است که پس از ۶ سال توقف ، با همکاری مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان ، اداره گمرک و فرمانداری این شهرستان ، این امر محقق شده است.
 
محمد رضا طالب باغبانی افزود : بازارچه اروندکنار در بخش صادرات فعالیت خود را  پیشتر آغاز کرده و سهمیه ارزی از وزارت کشور و وزارت صنعت ، معدن و تجارت کسب شده اما با تاسیس یک انبار ۲ هزار متری نگهداری کالا توسط مدیریت بنادر آبادان ، در بخش واردات  هم ورود پیدا کرده ایم.
 
او افزود : پیگیری های لازم جهت دریافت سهمیه ارزی  سال ۱۴۰۲  در حال انجام است تا سهمیه بیشتری دریافت شود چرا که تحقق این امر و البته با همت مسئولان محلی ، منجر به رونق در کسب و کار و تجارت بخش اروندکنار و آبادان هم خواهد شد.
 
بازارچه مرزی اروندکنار آبادان در مجاورت بندر تجاری اروندکنار ، با ۲ هزار متر مربع زیر بنا و دارای ۳۲ غرفه تجاری و در ۲ طبقه در نظر گرفته شده است.
 
اروندکنار در ۴۵ کیلومتری جنوب آبادان و روبه روی شهر فاو عراق قرار دارد که سالانه صدها هزار زائر در قالب راهیان نور و میهمان نوروزی از یادمان شهدای عملیات والفجر هشت در اروندکنار دیدن می کنند.
۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ۲۰:۱۱
کد خبر : ۶۲,۳۹۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید