بازدید هیات عالی نظارت سازمان اموال تملیکی کشور از بندر آبادان
هیآت عالی نظارت سازمان اموال تملیکی کشور متشکل از نمایندگان قوه قضاییه ، دیوان محاسبات و نماینده وزیر اقتصاد و دارایی با هدف بررسی اموال متروکه و روند ترخیص کالا از بندر آبادان بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی ، مدیر بنادر و دریانوردی آبادان در  این بازدید و دیدار با هیآت عالی نظارت سازمان اموال تملیکی کشور ، ضمن اشاره به لزوم تسریع در ترخیص  کالا گفت : نهایت مدت زمان لازم برای انجام کارهای ترخیص کالا در بنادر  و گمرک آبادان ۴۸ ساعت است اما بخشی که این روند را طولانی میکند ، مراحل بررسی استاندارد و نمونه برداری ، سلامت سنجی کالاها و  دیگر  عوامل مربوط است.
 
مالکی زاده  در ادامه افزود : بدلیل کمبود تجهیزات آزمایشگاهی و نمونه برداری  دانشگاه علوم پزشکی آبادان ، صاحبان کالا گاهآ ناچارآ  به مرکز استان هم مراجعه میکنند  که این خود روند ترخیص کالا را طولانی میکند و نبود  تجهیزات کافی یک‌ نقص است که لازم است مرتفع شود.
 
عباس پوریانی عضو هیات عالی نظارت سازمان و حاکم شهر سازمان و نماینده قوه قضاییه در سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در بازدید از بندر و دریانوردی آبادان گفت : در شهر آبادان بخشی از کالا‌ها از سال ۹۴ و ۹۵ به بعد متروک شده و به فروش نرفته است و باید به این موضوع رسیدگی شود.
 
نماینده قوه قضاییه در سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی بیان کرد  : این در شرایطی است که با توجه به گرمای هوا در آبادان ، برای جلوگیری از بروز خطرات احتمالی کالا‌ها از جمله کالا‌های حاوی مواد شیمیایی نباید متروکه شوند و در بررسی‌ها مشخص شد خیلی از این موارد در کمترین زمان قابل رسیدگی و حل است و مستلزم متعهد بودن مدیران شهرستان و استان خوزستان است.
 
عباس پوریانی ادامه داد : سازمان اموال تملیکی هم قول داده در کمترین زمان این کالا‌ها تعیین تکلیف شود البته سازمان اموال تملیکی باید قبل از فروش کالا از دادگستری و یا تعزیرات برای نداشتن رای صادره استعلام کند.
 
عضو هیات عالی نظارت سازمان اموال  تملیکی کشور تاکید کرد :  باید در این زمینه از ظرفیت قضایی برای تعیین تکلیف این کالا‌ها استفاده شود، زیرا رییس قوه قضاییه هم بر این موضوع تاکید کرده است.
 
بر اساس قانون تاسیس سازمان اموال تملیکی ماده ۲۳ هیات عالی این سازمان مکلف به نظارت مستمر بر عملیات این سازمان است به همین منظور گروهی متشکل از نمایندگان قوه قضاییه، نماینده دیوان محاسبات و وزیر اقتصاد و دارایی از شهرستان اهواز و بندر‌های امام خمینی، هندیجان، آبادان و خرمشهر بازدید کردند.
۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ۲۰:۴۳
کد خبر : ۶۱,۹۳۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید