افزایش مبادلات ایران و برزیل
سفیر برزیل در ایران در بازدید از ظرفیت های بندر آبادان گفت: در سال ۲۰۲۲ مبادلات تجاری بین ایران و برزیل به بیش از چهار میلیارد دلار رسید.
به گزارش روابط عمومی مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان  لودمار گونسالوس آگیلار نتو" در بازدید از اروند رود ،  میزان مبادلات ایران و برزیل در سال ۲۰۲۱ را در حدود ۱.۲ میلیارد دلار اعلام‌کرد و بیان‌کرد : در سال ۲۰۲۲ این میزان با ۲ برابر افزایش به ۴.۲ میلیارد دلار رسید و چنانچه تجارت غیرمستقیم را در نظر بگیریم مبادلات بین ۲ کشور را می توان بیش از هفت میلیارد دلار برآورد کرد.
 
وی اظهارکرد: با اعزام هیات اقتصادی و تجاری از ایران به برزیل می‌توان میزان مبادلات تجاری بین ۲ کشور را بیش از پیش افزایش داد.
 
آگیلار نتو با اشاره به ظرفیت‌های مهم در آبادان گفت : به رغم سختی‌ها و تحریم‌ها تولید به شکل خوبی در حال انجام است.
 
وی افزود: امیدواریم در آینده نزدیک تحریم‌ها رفع شود تا همکاری‌های تجاری ۲ جانبه افزایش یابد.
 
سفیر برزیل در ایران در خصوص تحقق برقراری پرواز آبادان به برزیل گفت: باتوجه به اینکه پروازی که بخواهد از آبادان به برزیل صورت بگیرد نیاز به سوختگیری دارد؛ بنابراین در ابتدا باید تحریم‌ها رفع شوند.
 
لودمار گونسالوس آگیلارنتو، سفیر برزیل در جمهوری اسلامی ایران دوشنبه به آبادان سفر کرد و با معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان دیدار کرد.
 
بازدید از پالایشگاه، بازدید از پتروشیمی، بازدید از ظرفیت‌های آبی و بندر آبادان ، نشست با فعالان بخش نفت و پتروشیمی ، نشست با فعالان کشاورزی و دیدار با بازیکنان و کادر فنی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان و تماشای بازی این تیم در برابر تراکتورسازی تبریز از دیگر برنامه‌های سفر ۲ روزه سفیر برزیل به شهر آبادان است.
۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ۰۳:۱۱
کد خبر : ۶۱,۹۰۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید