آغاز سفر های دریایی در اروندرود
جمعی از خانواده های آبادانی با شناور گردشگری سفری دو ساعت مفرح را تجربه کردند.
به گزارش روابط عمومی ، مدیر بنادر و دریانوردی آبادان گفت :  همزمان با دهه مبارک فجر و در آستانه نوروز ۱۴۰۲  به منظور ارتقای شاخص های گردشگری دریایی پایدار و توسعه اقتصادی اولین سفر دریایی  در آبراه بین المللی اروند انجام شد.
 
 
مالکی‌ زاده با بیان اینکه بندر آبادان به منظور افزایش کیفیت خدمات سفرهای دریایی ، یک پست اسکله مسافری به شناورهای گردشگری اختصاص داده است افزود: این اسکله ظرفیت پهلو دهی دو شناور به صورت همزمان را دارد.
 
 
وی ادامه داد : همچنین پایانه مسافری بین المللی مجهز و با ظرفیت ۲۰۰ نفر در هر سفر اختصاص داده شده است که امروز از خانواده های آبادانی و گردشگران در این سالن مسافری استقبال شد.
 
 
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان اضافه کرد :  در راستای افزایش ایمنی سفرهای دریایی ، یک فروند یدکش و همچنین شناور همیار ناجی در طول سفر ، شناور گردشگری دریایی و گردشگران را همراهی می‌کند.
 
 
مالکی زاده یاداور شد : سازمان بنادر و دریانوردی همچنین ۸۰ درصد از سوخت مورد نیاز شناورهای مسافری را با هدف رونق بخشیدن به صنعت گردشگری به صورت یارانه ای و دولتی تامین خواهد کرد.
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان در پایان از راه اندازی خط کشتیرانی منظم و پایدار بین دو کشور ایران و عراق در آینده ای نزدیک خبرداد.
 
 
اروندرود یکی از رودهای پهناور جنوب غربی ایران و جاذبه های گردشگری استان خوزستان است.
۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ۲۱:۵۸
کد خبر : ۶۱,۶۹۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید