اخبار

نجات جان ملوانان با تلاش نیروی امداد بندر اروندکنار و چوئبده/ شناور حامل بار حادثه دیده بدون تلفات به مقصد رسید

نجات جان ملوانان با تلاش نیروی امداد بندر اروندکنار و چوئبده/ شناور حامل بار حادثه دیده بدون تلفات به مقصد رسید
با اقدام به موقع و امداد رسانی نیروی امداد و نجات بندر اروندکنار و چوئبده شناور حادثه دیده حامل بار بدون تلفات به مقصد رسید.
به گزارش روابط عمومی ، مدیر بنادر و دریانوردی آبادان گفت : با عنایت خدا و با تلاش و اقدام به موقع  نیروی امداد و نجات دو اداره بندر و دریانوردی اروندکنار و چوئبده ، شناور حادثه دیده حامل ۲۰۰ تن بار ملوانی همراه با  ۶ خدمه ، بدون تلفات جانی و مالی در اسکله بندر اروندکنار پهلو دهی شد‌.
 
مالکی زاده افزود : این شناور که از بندر شارجه به مقصد بندر اروندکنار در  حال حرکت بود ، در مورخ ۲۶ آبان ۱۴۰۱ و در ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه ، در ۱۵ مایلی بندر اروندکنار ، علاوه بر شکستن سکان آن ، دچار آبگرفتگی شد و با یاری رسانی نیروی امداد و نجات بندر اروندکنار و بندر  چوئبده ، با بهره گیری از  دو فروند کشتی ناجی ۱۷ و یدک کش ، این شناور به سمت اسکله بندر اروندکنار هدایت و در ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه به مقصد رسید.

 

وی با بیان اینکه  نیروی  واحد های مرتبط از جمله آتش نشانی ، واحد HSE ، نیروی شرکت تخلیه و بارگیری ، تاسیسات و تعاونی لنج داران بندر اروندکنار قبل از رسیدن شناور حادثه دیده ، در اسکله مورد نظر مستقر بودند گفت : پس از انجام عملیات موفق پهلو دهی ، بلافاصله اقدامات لازم برای تخلیه و جابجایی بار این شناور صورت گرفت .

۲۶ آبان ۱۴۰۱ ۲۱:۳۲
تعداد بازدید : ۸۴