امداد رسانی نیروی امداد بندر اروندکنار و چوئبده به شناور حادثه دیده / حادثه تلفات جانی نداشت
توسط نیروی عملیاتی بندر اروندکنار و چوئبده به یک شناور حادثه دید حامل ۲۰۰ تن بار امداد رسانی شد.
به گزارش روابط عمومی ، مدیر بنادر و دریانوردی آبادان گفت : پس از اطلاع از سوی شناور باری حادثه دیده به مرکز جستجو و نجات دریایی بندر اروندکنار و درخواست کمک رسانی در مورخ ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ، ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه ، با انجام هماهنگی های لازم اقدامات امداد رسانی نیروی عملیاتی بندر اروندکنار و چوئبده آغاز شد.
 
مالکی زاده افزود : بلافاصله کشتی ناجی ۱۷ و پرسنل نجات دریایی به منظور نجات جان ملوانان و یک شناور چوبی از بندر اروندکنار جهت جابجایی احتمالی بار لنج حادثه دیده و   همچنین یک فروند یدک کش با تجهیزات مورد نیاز رفع آبگرفتی شناور ، از اداره بندر چوئبده  به موقعیت حادثه که در ۱۵ مایلی بندر اروندکنار است اعزام شد.
 
وی ادامه داد : بدون اتلاف وقت ، دو کشتی یاری رسان به محل حادثه رسیدند و پس از جابجایی ۶ نفر خدمه این لنج باری به کشتی ناجی ۱۷ ، عملیات کنترل و مهار آبگرفتی با هدف منع و کاهش آسیب به بار این شناور ، از سر گرفته شد.

 

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان اضافه کرد : بر اساس گزارش واصله ، این شناور حامل ۲۰۰ تن بار ملوانی ، در مسیر حرکت از بندر شارجه به سمت بندر اروندکنار ، علاوه بر شکستن سکان آن ، دچار آبگرفتگی شد‌ه بود. 
 
گفتنی است که این شناور تحت کنترل نیروی امداد رسان ، پس از انجام اقدامات لازم به سمت اسکله بندر اروندکنار هدایت می شود.
۲۶ آبان ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵
کد خبر : ۶۰,۴۸۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید