نشست کارگروه مطالعات بنادر و دانشگاه آزاد اسلامی آبادان
نشست کارگروه مطالعات مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان با پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان در دانشگاه آزاد اسلامی با هدف شناسایی ظرفیت های موجود برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی ، مدیر بنادر و دریانوردی آبادان گفت : نشست کارگروه مطالعات بنادر و دریانوردی آبادان با حضور معاونت پژوهشی دانشگاه و چند تن از پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان با هدف شناسایی ظرفیت مختلف  موجود پژوهشی ، مطالعاتی ، علمی و عملیاتی و بهره گیری بیشتر از پتانسیل های موجود جهت هم افزایی علمی و رونق بخشیدن به اقتصاد منطقه برگزار شد.
مالکی زاده افزود : طرفین این نشست بر انجام کارهای عملیاتی و بهره گیری دانشگاه آزاد اسلامی آبادان از توان علمی هیئت های علمی دانشگاه های سراسر کشور تاکید داشتند.
وی ادامه داد : مشاوره و نظارت هیئت های علمی دانشگاه بر پروژه های پژوهشی و عملیاتی بنادر آبادان ،  مشاوره و طراحی پژوهش های مهندسی توسط دانشگاه ، امکان استفاده از کلاسهای هوشمند و آزمایشگاه های مجهز دانشگاه ،  استفاده از مجموعه سلامتی دانشگاه با تجهیزات پیشرفته و روانشناسان مجرب از جمله موارد مهم این نشست بود.
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان خاطر نشان کرد : راه اندازی رشته های مرتبط با علوم دریایی و بندری ، ناو بری و کمک ناوبری و علوم مهندسی دریایی در این نشست ، مطرح و همچنین مقرر شد در تقویم‌ آموزشی تدارک دیده شود.
مالکی زاده با بیان اینکه راه اندازی پارک فناوری در زمینه صادرات و واردات یکی از موارد مهم این نشست بود گفت :  تشکیل کار گروه مارکتینگ ، صادرات و واردات ، استفاده از کارکنان متخصص بنادر آبادان  و اساتید بندری در حوزه دانشگاه ، تهیه و ارائه لیست رشته های مورد نیاز سازمان بنادر و دریانوردی به دانشگاه از دیگر مصوبات این نشست بود.
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان تاکید داشت : یکی از اقدامات موثر ، اجرایی شدن ترکیب و هم اندیشی  کارشناسان بنادر با اساتید دانشگاه ، به منظور استفاده از دانش عملیاتی آنها ، بهره گیری از دانشکده جدید الاحداث فنی و مهارتی ، جهت برگزاری دوره های بلند و کوتاه مدت مرتبط با علوم دریایی و بندری است .
گفتنی است با توجه به تصمیمات اتخاذ شده ،  پیش نویس تفاهم نامه بین مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان و دانشگاه آزاد اسلامی  تهیه و پس از تایید  به مرحله اجرایی می رسد.
۱۸ آبان ۱۴۰۱ ۱۵:۵۳
کد خبر : ۶۰,۳۳۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید