بهره برداری از طرح توسعه سیستم  اطفاء حریق  بنادر سه گانه آبادان
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان ، یکی از مهمترین مسائل را افزایش امنیت شناورها و سواحل بنادر عنوان کرد و گفت: شبکه اطفای حریق بنادر سه گانه آبادان با هدف افزایش سطح ایمنی شناورها و اموال عمومی به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی ، مدیر بنادر و دریانوردی آبادان در آیین افتتاح و بهره برداری از شبکه اطفاء حریق بنادر که با حضور امام جمعه آبادان ، جلیل مختار نماینده مردم آبادان در مجلس شورای و جمعی از مسئولان این شهرستان برگزار شد  اظهار داشت : شبکه اطفای حریق بنادر سه گانه آبادان با هدف افزایش سطح ایمنی شناورها ، اموال عمومی و کالاهای موجود در بنادر ، با مبلغ ۳۸۵ میلیارد ریال از اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی به بهره برداری رسید.
 
مالکی زاده افزود : این طرح شامل مانیتور های ثابت منطبق با بروزترین سیستم اطفاء حریق ، با شعاع نهایی پرتاب ۴۰ متر و فشار ۱۰ بار است. 
 
وی با بیان اینکه در بندر آبادان از ۱۲ اصله برج ، بندر چوئبده ۵ عدد و در بندر اروندکنار ۴ اصله برج اطفاء حریق بهره برداری شد گفت : طول شبکه لوله کشی شده آن ۶ کیلومتر و با سایز لوله های ۲۰۰ ، ۲۵۰ و ۱۶۰ میلیمتر با قدرت فشار ۱۶ بار  است.‌
 
مالکی زاده یاداور شد : تهیه و نصب  دستگاه پمپ آتشنشانی عمودی با دبی ۲۵۰ متر مکعب بر ساعت و قدرت موتور ۳۰۰۰ دور و توان KW ۱۱۰ همچنین مجهز به دیزل پمپ قوی جهت استفاده در زمان قطعی برق و جهت ارتقای سطح ایمنی به عنوان پدافند غیر عامل و همچنین  دسترسی سریع آسان به منابع نامحدود آب از طریق احداث ایستگاه پمپاژ در سه بندر می باشد.
 
جلیل مختار ، نماینده مردم آبادان در مجلس  شورای اسلامی ضمن تقدیر از مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی  گفت : سازمان بنادر در بخش های مسئولیت اجتماعی  بخشی از جاده دسترسی و ورودی آبادان تا بندر آبادان را ترمیم کرد که انتظار داریم فاز دوم آن هم آغاز شود.
۵ شهریور ۱۴۰۱ ۱۶:۰۰
کد خبر : ۵۹,۳۷۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید