مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از محیط عملیاتی آبادان دیدن کرد
بهروز آقایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با هدف بررسی ظرفیت و زیر ساخت سه بندر آبادان ، اروندکنار و چوئبده است از محیط عملیاتی بنادر آبادان دیدن کرد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با هدف بررسی زیرساختها و ظرفیتهای بندر آبادان امروز از این بندر دیدن کرد.
بهروز آقایی گفت: نیروی بندر آبادان نیرویی جوان و پای کار است که با وجود آن ، تحولات خوبی می توان ایجاد کرد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی خوزستان افزود : در بحث توسعه فیزیکی بندر آبادان با توجه به  کشتی های بزرگ و تردد آنها در دنیا ، باید در حوزه لایروبی در این بنادر  رشد کنیم  و ظرفیت را به حد کشتی های عظیم افزایش دهیم.
او ادامه داد : احیای بندر آبادان به عنوان یک بندری که گذشته تبادلات کالا خوبی را برای کشور در آن صورت گرفته است  جزو اولویت  ما می باشد.
بهروز آقایی تاکید کرد : حتماً باید در حوزه کالا و حوزه اسکله های بنادر آبادان تناسب پسکرانه را هم حفظ کنیم و این امر مستلزم افزایش توانمندی پس کرانه است.
مدیر کل بنادر و دریانوردی خوزستان با بیان اینکه  پویایی کسب و کار محلی یکی از مهم ترین اولویت ها است گفت : تسهیل و فرآیند سازی جریان بار کالا باید یکی از اولویت‌های ما باشد و ما به عنوان سازمان بنادر لازم است بیشتر تلاش کنیم تا بتوانیم کسب و کار ملی خود رونق ببخشیم.
او  یادآور شد :  با توجه به اینکه که سوخت یارانه‌ای چه برای موضوعات داخلی و چه موضوعات خارجی یکی از فاکتورهایی است که بحث گردشگری را تحت تنش قرار می داد ، تقریباً مجوز آن صادر و ابلاغ شده است  و به نظر میرسد که از فضای موجود گردشگری باید به شکل بهتری استفاده  و  اسکله گردشگری فعال شود.
بهروز آقای افزود : بندر آبادان همیشه جزو  بنادری بود که توسعه گردشگری آن مدنظر و خواهان داشت و موضوع مهم گردشگری آن و تمام استان در دستور کار است.
مدیر کل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به اهمیت رونق فعالیت در بنادر گفت :  نیاز حتمی ما تشکیل کارگروه سرمایه گذاری و بازار یابی در بنادر آبادان است تا بتوانیم شهرک صنعتی را هم فعال کنیم و به تبع آن بازارهای آبادان هم فعالتر خواهد شد.
 او در پایان یاداور شد : دیدگاه ما یک دیدگاه متوازن و همتراز است و به همان اندازه که برای بندر امام پویایی را خواهانیم برای سایر بنادر همین وضعیت و بهبودی را می خواهیم و برای تحقق آن تلاش می کنیم.
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۴۳
کد خبر : ۵۸,۰۸۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید