پنجمین نمایشگاه حمل‌و‌نقل، لجستیک و صنایع وابسته در مصلای تهران افتتاح شد
پنجمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد و رسماً آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی پنجمین نمایشگاه حمل‌ونقل، لجستیک و صنایع وابسته  ۲۸ آذرماه با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و بخش خصوصی حمل و نقلی در مصلای تهران افتتاح شد.
 
برگزاری نشست‌های خبری و سلسله نشست‌هایی در حوزه‌های ریلی، جاده‌ای، هوایی و دریایی بخشی از برنامه‌های پیش‌بینی شده در نمایشگاه پنجم حمل‌ونقل است.
 
 در نمایشگاه امسال بیش از ۲۲۳ شرکت دولتی و خصوصی (۱۰ درصد بخش دولتی و ۹۰ درصد بخش خصوصی), ۴۰ استارتاپ، ۲۲ شرکت دانش‌بنیان حضور دارند. همچنین نمایندگانی از کشورهای ژاپن، چین، فرانسه، روسیه، سوئد در نمایشگاه حاضر هستند.
 
از اهداف برگزاری این نمایشگاه می‌توان به ایجاد فرصت و فضای مناسب جهت معرفی فناوری، تولیدات و نوآوری های صنعت حمل و نقل و لجستیک کشور، آشنایی بیشتر کارشناسان و مدیران کشور با فناوری ها و تکنولوژی های روز دنیا در صنعت حمل و نقل و لجستیک کشور، معرفی آخرین دستاوردها و توانمندی ها و فناوری های صنعت حمل و نقل و توسعه زیرساخت، نوسازی ناوگان، حمل و نقل کارآمد اشاره کرد.
 
همچنین از برنامه‌های جانبی در پنجمین نمایشگاه حمل و نقل که طی روزهای ۲۸ تا ۳۰ آذر در محل مصلای تهران برگزار می‌شود،‌ می‌توان به رونمایی از تولید کامیون باری تک محور و اتوبوس شهری با برند ایرانی "دیما"، برگزاری کنفرانس راه ابریشم نو و خاورمیانه با حضور اساتید و مدیران متخصص حوزه حمل ونقل کشور و امضاء تفاهمنامه های متعدد بخش های دولتی و خصوصی اشاره داشت.
 
از ویژگی‌های این نمایشگاه می‌توان به حضور بیش از ۲۲۳ شرکت دولتی و بخش خصوصی در فضایی به متراژ ۴۱ هزار متر مربع اشاره کرد که  ۱۴ استارتاپ حوزه حمل و نقل کشور،  ۸۸ شرکت دانش بنیان در کنار نمایندگانی از کشور های ژاپن، چین، فرانسه، روسیه، سوئد (دو برند خودرو سنگین) در این نمایشگاه شرکت دارند.
 
نمایشگاه به مدت سه روز از امروز یکشنبه ۲۸ آذر شروع شده و تا سه‌شنبه ۳۰ آذرماه ادامه دارد.
۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۵:۵۸
کد خبر : ۵۶,۵۱۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید