پایان عملیات ۴ روزه مهار آلودگی نفتی توسط بندر آبادان
عملیات مهار آلودگی ناشی از مشتقات نفتی در اروند رود توسط تیم عملیاتی مقابله با آلودگی بندر آبادان پس از ۴ روز به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی، مدیر بنادر و دریانوردی آبادان گفت: پس از مشاهده آلودگی نفتی در سطح آب رود اروند و  نزدیک اسکله های بندر آبادان در روز سه شنبه مورخ ۱۶ شهریور ماه ۱۴۰۰  سریعاً تیم  عملیاتی مقابله با آلودگی از بندر آبادان به محل  مورد نظر اعزام شد.
 
رضا سفاری  افزود : تیم عملیاتی مهار آلودگی نفتی بندر آبادان در اولین اقدام خود با بهره گیری از یدک کش افشین افرا عملیات خود را آغاز و برای پیشگیری از گسترش  این آلودگی ناشی از مشتقات نفتی در سطح آب این رودخانه از بوم های جاذب هم استفاده کرد. 
 
او ادامه داد : با توجه به اهمیت موضوع و وسعت این آلودگی که حدوداً از پالایشگاه نفت آبادان تا شیلات این شهرستان که دو کیلومتر طول و ۵۰ متر عرض است ، طی تماس تلفنی با  بندر خرمشهر اعلام نیاز به یک تیم معین عملیاتی مقابله با آلودگی شد.
 
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان اظهار داشت: پس از مهار این آلودگی طی عملیات مشارکتی دو تیم مقابله با آلودگی از بندر  آبادان و خرمشهر ، از دستگاه اسکیمر جهت خروج مواد نفتی به مخازنی که توسط پالایشگاه  نفت تهیه شده بود اقدام شد و در مجموع پس از ۴ روز تلاش همکاران ، این عملیات با موفقیت به پایان رسید. 
 
رضا سفاری با بیان اینکه این آلودگی نفتی به شکل پراکنده بود گفت : در حال حاضر و با اقدام به موقع تیم عملیاتی ، هیچ آلودگی مشاهده نمی شود.
 
 مدیر بنادر و دریانوردی آبادان یادآور شد : در این عملیات از ۲۵ نفر نیروی انسانی ، ۳ فروند یدک کش و دستگاه اسکیمر ، بوم  باد شونده به طول ۵۰ متر و بوم و پد جاذب استفاده شد.
۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ۱۷:۳۸
کد خبر : ۵۵,۲۸۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید