مهار آلودگی نفتی در اروند رود توسط نیروی عملیاتی بندر آبادان
نیروی عملیاتی مقابله با آلودگی نفتی بندر آبادان با اقدامی سریع وارد عملیات مهار آلودگی نفتی در اروند رود شد و از گسترش و انتشار آن جلو گیری کرد .
به گزارش روابط عمومی مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان ، رئیس امور دریایی بنادر آبادان گفت : حوالی ساعت ۱۸ و مورخ  ۱۳ شهریور ماه سال جاری ، پس از مشاهده آلودگی نفتی در سطح آب رودخانه اروند سریعآ نیروی عملیاتی بندر آبادان وارد عملیات مقابله با انتشار و اقدام به مهار این آلودگی کرد  که با توجه به حجم زیاد آن  به بندر خرمشهر اطلاع داده شد و  تیم عملیاتی از آن بندر هم  به محل انتشار این الودگی اعزام شد.
 
محمد پور عوض افزود : حدوداً وسعت این آلودگی نفتی در سطح رودخانه اروند رود که در محدوده پالایشگاه و بندر آبادان است به طول ۲ کیلومتر و عرض ۵۰ متر بود.
 
رئیس امور دریایی بندر آبادان ادامه داد : در این عملیات موفق  از یدک کش های افشین افرا ، شناور ناجی ۱۷ ، بوهای جاذب و بادشونده صد متری  و ۱۵ نفر نیروی انسانی عملیاتی بندر آبادان بهره گیری شد.
 
محمد پور عوض یادآور شد : با توجه به نیاز و برای مهار سریع و جلوگیری از انتشار بیشتر آلودگی در سطح آب رود اروند ، بندر خرمشهر هم یاری رسان بود و با اعزام  نیروی عملیاتی و دو یدک کش اوستا و ناصر ۳  نقش مهمی در مهار این آلودگی ایفا کرد.
۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ۲۳:۴۶
کد خبر : ۵۵,۲۵۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید