سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹
 

اخبار

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد:

تلاش برای از سرگیری سفرهای خارجی و افزودن مقاصد جدید/ حمایت از سرمایه گذاران گردشگری دریایی

تلاش،سرگیری سفرهای خارجی ،افزودن مقاصد جدید،محمد راستاد ،مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه همچنان سفرهای دریایی خارجی به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف است، گفت: در تلاش هستیم سفرهای دریایی خارجی که پیش از این انجام می‌شد را دوباره از سر بگیریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد درباره آخرین وضعیت سفرهای دریایی خارجی، اظهارکرد: سه مسیر دریایی خارجی شامل بندر باهنر-شارجه، بندر لنگه-دوبی و بندر خرمشهر-کویت برای انجام سفرهای دریایی بود  که با شیوع ویروس کرونا متوقف شده است.
وی گفت: در حال حاضر در تلاش هستیم تا مذاکرات مناسبی با کشورهای مختلف به ویژه کشورهایی که پیش از این به آن‌ها سفر دریایی انجام می‌دادیم، داشته باشیم.
وی با بیان اینکه تاکنون زمینه ای برای از سرگیری سفرهای دریایی فراهم نشده است، افزود: با توجه به روابط مناسب ایران با قطر، این آمادگی وجود دارد تا پس از رفع مشکلاتی که برای همه کشورها ناشی از شیوع ویروس کرونا به وجود آمده است، سفر دریایی به این کشور را راه‌اندازی کنیم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه کشورهای عمان و پاکستان از جمله کشورهای هستند که می توان با آنها در مورد گردشگری دریایی مذاکره کرد، گفت: اگر متقاضی برای سرمایه‌گذاری در افزایش مقاصد و کشتی‌های مسافری در مسیرهای خارجی و داخلی باشد، سازمان بنادر از سرمایه گذاران حمایت می کند.
۵ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۵
ایسنا |
تعداد بازدید : ۱,۵۷۴