چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹
 

اخبار

بنادر سه گانه آبادان درحال‌ توسعه/ سه انبار نگهداری کالا در بنادر آبادان در حال احداث است/ ساخت اسکله هزار تنی در بندر اروندکنار

بنادر سه گانه آبادان درحال‌ توسعه/ سه انبار نگهداری کالا در بنادر آبادان در حال احداث است/ ساخت اسکله هزار تنی در بندر اروندکنار
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان خبر داد: بنادر سه گانه آبادان در افق دید سازمان بنادر کشور و با اعتبار ۸۸۷ میلیارد ریال در حال توسعه است.
به گزارش روابط عمومی مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان ، رضا سفاری گفت: با توجه به تلاش هایی که سازمان بنادر کشور در راستای توسعه بنادر سه گانه آبادان دارد ، در حال حاضر چندین پروژه در سه بندر آبادان ، اروندکنار و چوئبده به مرحله اجرایی رسیدند و پیشرفت فیزیکی آنها خوب است.
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان افزود: در  سه  بندر آبادان ، اروندکنار و چوئبده  هرکدام یک انبار ۲ هزار متر مربعی برای افزایش فضای نگهداری کالا با اعتبار ۲۲۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال احداث آنها آغاز شده است و در حال حاضر ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
وی با بیان اینکه در بندر اروندکنار یک ساختمان نگهبانی در حال ساخت است گفت: ساخت اسکله هزار تنی هم شروع شده است و حدوداً ۴۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در مجموع برای این دو پروژه اعتباری بالغ بر ۳۸۳ میلیارد ریال برای آنها اختصاص یافته است.
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان در خصوص لاروبی بندر چویبده اظهار داشت : خط ساحلی این بندر به طول ۴۶۰ متر  و با اعتبار ۱۴ میلیارد ریال لایروبی می شود که از اواخر مرداد ماه  سال جاری تجهیز کارگاه این پروژه آغاز شد. 
رضا سفاری در ادامه به پروژه‌هایی ازجمله تعمیر اساسی ترمینال مسافربری آبادان ، ساخت و نصب دو عدد بیکن جدید ، تعمیرات اساسی  و نگهداری بیکن های موجود در آبراه بهمنشیر ، تعمیرات اساسی پست برق و شبکه روشنایی و تاسیسات ، خرید و نصب و راه اندازی یک دستگاه X-ray مسافربری و اجرای سیستم اطفاء حریق بنادر سه گانه آبادان اشاره کرد و گفت:تمام این پروژه ها با حمایت سازمان بنادر و با اختصاص اعتبار ۸۸۷ میلیارد ریال به منظور توسعه و افزایش ظرفیت و کیفیت بنادر سه گانه است .
۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۵۹
تعداد بازدید : ۲۳۴