اقدام سریع تیم امداد و نجات دریایی بندر آبادان برای پیشگیری از وقوع سانحه
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان عملیات موفق پیشگیری از برخورد یدک کش روبی ۴ به همراه بارج دی سی ۱۱ با شناورهای پهلو گرفته در اسکله بندر آبادان توسط تیم امداد و نجات دریایی این بندر را خبر داد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان ، رضا سفاری در خصوص این عملیات امداد رسانی گفت: بر اساس گزارش رسیده به دست مرکز کنترل ترافیک دریایی بندر آبادان ، یک فروند شناور بارج و یدک کش که از خرمشهر به مقصد ام القصر کشور عراق در حال حرکت بودند در دو مایلی اسکله بندر آبادان ، یدک کش دچار نقص فنی موتوری شد و در معرض برخورد با شناورهای پهلو گرفته در اسکله بندر آبادان قرار گرفت.
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان ادامه داد: بعد از اعلام وضعیت اضطراری از طرف یدک کش روبی ۴   تیم عملیات واحد دریایی بندر آبادان وارد عمل شد و یک فروند یدکش به نام افشین افرا با نیروی انسانی کافی  به محل گزارش شده اعزام شد.
وی افزود: با هدایت یدک کش روبی ۴ و بارج حامل کالا  به لنگرگاه آبادان و حصول اطمینان از ایمن بودن استقرار آن ، بعد از حدود دو ساعت این عملیات با موفقیت به پایان رسید.
گفتنی است با توجه به موقعیت جغرافیایی بندر آبادان که در مسیر تردد شناورها  قرار دارد ، امکان بروز سوانح اینچنینی دور از انتظار نیست و آمادگی تیم امداد ونجات از سوی واحد دریایی این بندر به طور روزانه مورد بررسی قرار میگردد تا در صورت لزوم سریعآ وارد عملیات شوند.
۱۳ تیر ۱۳۹۹ ۱۷:۲۸
کد خبر : ۵۰,۷۸۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید