بنادر آبادان آمادگی همکاری بیشتر با دیگر دستگاه ها در مقابله با سیلاب احتمالی را دارد
رضا سفاری خبر داد: مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان آمادگی اطلاعیه‌ های بعدی ستاد مدیریت بحران و همکاری کامل با دیگر دستگاه ها در مقابله با وقوع احتمالی سیلاب را دارد.
به گزارش روابط عمومی ؛ مدیر بنادر و دریانوردی آبادان در جلسه ستاد مدیریت بحران که در دفتر مدیریت بنادر آبادان برگزار شد گفت ؛ بنادر آبادان توانسته است اقدامات موثری در پیشگیری از وقوع احتمالی سیلاب است را به انجام برساند.
رضا سفاری ادامه داد : در چند روز گذشته برای پیشگیری از وقوع سیلاب و خسارت ناشی از آن توسط مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان ، جهت ایجاد سیل بند به نقاطی از  حاشیه  اروند رود و بهمنشر ، ماشین آلات سنگین اعزام شد.
وی افزود : تا این لحظه 7 دستگاه بیل مکانیکی، 1 دستگاه لودر ، 2 دستگاه کمپرسی ،1 جرثقیل ، ۲۰۰ عدد چکمه لاستیکی و بیل دستی و پنل های پیش ساخته بتنی را در اختیار مسئولان مربوطه برای مقابله با سیلاب قرار داده ایم و انشاالله تلاش ما برای کمک رسانی بیشتر ادامه دارد.
رضا سفاری در این نشست گفت : آنچه  که مد نظر ستاد مدیریت بحران استان و شهرستان آبادان بوده است را بحمدالله انجام دادیم و به اتفاق معاونین و اعضای کمیته مدیریت بحران بنادر و دریانوردی آبادان و کارکنانی که حضورشان الزامی است در هر روز و حتی در ایام تعطیل ، جلساتی به منظور هم اندیشی  برگزار می شود و این روال تا زمانی که وضعیت بحرانی است ادامه دارد.
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان با بیان اینکه  تمام کانال های دفع آبهای سطحی  لایروبی و آماده شده است گفت :قداماتی که تاکنون در بنادر تابعه یعنی بندر  اروندکنار و چویبده انجام شده بود ایجاد سیل بند هایی که ممانعت از ورود آب و پیشروی آن به محوطه ها و انبار ها است.
وی اضافه کرد: در بندر آبادان یکی از مهم‌ترین اقدامات این بوده است که بخش زیادی از کالاها را به انبار ها و به فضای امن منتقل و درب های انبارها را با گونی های پر از شن ماسه و خاک پوشش دادیم تا از ورود آب به انبارها جلوگیری و  کالاها در معرض آسیب قرار نگیرد.
وی ادامه داد: با موافقت هایی که از گمرک اخذ کرده ایم دو راه پیش روی صاحبان کالاهای موجود در بنادر هم وجود دارد و آن هم می‌توانند به ترانزیت داخلی کالا به انبار های خارج از بندر آبادان که مد نظرشان هست اقدام  و یا از انبارهای بندر خرمشهر هم استفاده کنند.
او افزود به تعاونی‌های لنجداران هم تاکید شد نیروی انسانی  کافی را در شناورها بکارگیرند تا در شرایط نامساعد و طوفانی بودن رودخانه ، شناورها را کنترل کنند.
۱۳ فروردین ۱۳۹۸ ۱۴:۴۶
کد خبر : ۴۶,۱۲۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید