برگزاری مانور اطفاء حریق در محوطه  بندر آبادان
مانور اطفاء حریق در محوطه بندرآبادان با هدف ارتقاء توان و ضریب ایمنی و افزایش آمادگی نیروهای عملیاتی و آتش نشانی در این بندر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی رضا سفاری مدیر بنادر و دریانوردی آبادان  با اشاره به لزوم فراهم کردن محیطی ایمن برای فعالیت در این بندر گفت : چنین مانوری  به منظور تمرین و همکاری نیروهای عملیاتی در مقابله  با حریق در محوطه بندر آبادان برگزار تا توانایی  نیروهای عملیاتی این بندر در این خصوص آزموده شود.
 مدیر بنادر و دریانوردی آبادان با توجه به مخاطرات احتمالی  در حین انجام فعالیت بندر و حتی در ساعات و روز های تعطیلی آن بر اهمیت نقش این مانورها در تقویت و کارآمدی نیروی آتش نشانی  و سایر واحد های شرکت کننده  جهت آمادگی آنها برای مواجهه با حوادث واقعی تاکید کرد و افزود: سنجش توان و دانش تخصصی تیم واکنش در شرایط اضطراری بندرآبادان و حفظ امادگی آتش نشانان در جهت مقابله با هر گونه حادثه احتمالی از دیگر اهداف این مانور است.
مسئول امور بندری مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان ادامه داد: بر حسب سناریو از پیش تعین شده پس از مشاهده  آتش در کالاهای پالتی موجود در روبروی یکی از انبارها ، بلافاصله به آتش نشانی بندر آبادان اعلام حریق شد که در کمترین زمان ممکن ، آتش نشانان  در محل حادثه  حضور و وارد عمل شدند. 
قاسمیان خاطرنشان کرد: ضمن اتخاذ تدابیر لازم برای اطفاء حریق و استفاده از دیوار حفاظتی آب از گسترش آتش به سایر کالاها ،  نیروی حاضر در محل حادثه به نقل سایر کالاهای موجود در مسیر آتش به محل امن اقدام  و بلافاصله به صورت اسنادی کالاهای منتقل شده ثبت شد.
مسئول امور بندری مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان ضمن اعلام موفقیت این مانور گفت : 28 نفر شرکت کننده در این مانور متشکل از نیروی  اداره امور بندری ،  واحد آتش نشانی ، واحدHSE و شرکت بهره بردار  بندر آبادان بود.

برگزاری مانور اطفاء حریق در محوطه  بندر آبادان

برگزاری مانور اطفاء حریق در محوطه  بندر آبادان

برگزاری مانور اطفاء حریق در محوطه  بندر آبادان

برگزاری مانور اطفاء حریق در محوطه  بندر آبادان

۱۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۸:۴۱
کد خبر : ۴۴,۶۱۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید