سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
 

اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با تب کریمه کنگو در بندر آبادان

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با تب کریمه کنگو در بندر آبادان
دوره آموزشی روش‌های پیشگیری از ابتلا به تب کریمه کنگو و به منظور آگاهی بیشتر کارکنان بنادر آبادان با این بیماری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ،  سفاری مدیر بنادر و دریا نوردی آبادان گفت ؛ با توجه به اهمیت پیشگیری از بیماری «تب کریمه کنگو» (CCHF) و بالا بردن سطح آگاهی کارکنان مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان ، برگزاری این کلاس آموزشی الزامیست وپیشگیری  یکی از مهمترین اقدامات است.
نیکومرام، مسئول HSE بنادر و دریانوردی آبادان :تب کریمه کنگو را یک بیماری مشترک بین انسان و دام عنوان کرد و افزود:  بیشترین موارد ابتلا به این بیماری از طریق ذبح غیر بهداشتی دام و تماس با لاشه دام‌ های آلوده بوده است که البته یکی از اصلی ترین راه های انتقال آن توسط گزش کنه به دام هم اتفاق می افتد. 
 
مسول HSE بنادر و دریانوردی آبادان در این کارگاه آموزشی تاکید داشت که در هنگام ذبح موارد مهمی همچون حفاظت فردی رعایت و در صورت نیاز گوشت را از مراکز معتبر و تایید شده تهیه کنند . 
 
در این کارگاه آموزشی علاوه بر ارائه مباحثی با موضوع چگونگی پیشگیری از ابتلا به این بیماری و روش مقابله با آن به سوالات برخی از حاضرین پاسخ داده شد .
۲۳ اَمرداد ۱۳۹۷ ۲۰:۰۸
تعداد بازدید : ۲,۴۴۶