پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
 

اخبار

بزرگترین رخداد گردشگری دریائی استان خوزستان در بنادرآبادان از طریق رودخانه های اروند و بهمنشیر در نوروز 1397

بزرگترین  رخداد گردشگری دریائی استان خوزستان در بنادرآبادان از طریق رودخانه های اروند و بهمنشیر در نوروز 1397
افزایش رشد 82 درصدی گردشگری دریائی نسبت به سال 1396 و رشد چشمگیر 320 درصدی نسبت به سال پایه
به گزارش روابط عمومی :سفاری مدیر بنادر و دریانوردی آبادان از گردشگری دریائی نوروز 1397 به عنوان بزرگترین رخداد گردشگری در یائی استان خوزستان در بنادر آبادان ، اروندکنار و چوئبده از طریق رودخانه های اروند و بهمنشیر خبر داد. سفاری تشریح نمود از تاریخ 26 اسفندماه 96 تا 18 فروردین ماه 97 با استقبال از گردشگران دریائی ، بازدید کنندگان بندری و مسافران راهیان نور شاهد رشد حدود 82 درصدی نسبت به نوروز 1396 در سال گذشته و افزایش از تعداد 302 هزار و 730 به  549 هزار 514  نفر ورودی – خروجی بوده ایم. که این ارقام بالاترین آمار را در میان بنادر استان خوزستان نشان می دهد. ضمن اینکه این میزان رشد نسبت به سال پایه یعنی نوروز 1394 با رشد 320 درصدی مواجه بوده است. سفاری چند نمونه از اقدامات موثر که منجر به این موفقیت درخشان گردیده است را به شرح ذیل عنوان کرد:
- استفاده از کشتیهای دارای گواهینامه های ایمنی و ممانعت از شناورهای غیر استاندارد به منظور تامین حفاظت و ایمنی جان گردشگران دریائی.
- اجرای مانورهای امداد و نجات ، انجام آموزشهای استفاده از وسایل و تجهیزات ایمنی فردی و دریانوردی به صورت عملیاتی با حضور گردشگران .
- استفاده از قایقهای همیار ناجی و یدک کش های اسکورت به همراه کشتی های مسافری در هر سفر دریائی و گردشگری.
- ایجاد غرفه های وسایل حفاظت فردی و تجهیزات ایمنی در معرض دید مسافران و گردشگران.
- انجام 2 هزار و 875سفر رفت و برگشت بدون هیچگونه سانحه دریائی و خسارات یا تلفات جانی.
۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ۱۲:۴۸
تعداد بازدید : ۸۹۹