سمینار تخصصی پیشگیری اولیه از اعتیاد برگزار شد
برگزاری سمینار پیشگیری از اعتیاد با حضور اساتید حوزه مطالعات اجتماعی در بندر آبادان

به گزارش روابط عمومی ، به منظور بررسی راهکارهای مفید در پیشگیری از بیماری اعتیاد ،سمینار تخصصی پیشگیری از این بلای خانمان سوز در سالن کنفرانس مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان برگزار شد . این سمینار با حضور دکتر زرگر عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران و سرهنگ مریدی ریاست اداره مبارزه با مواد مخدر شهرستان آبادان برگزار گردید .

 در ابتدا دکتر زرگر با بیان این موضوع که امروزه با توجه به علائم و هشدارهایی که تمامی دستگاه ها ،رسانه ها و شبکه های  اجتماعی در خصوص اهمیت پیشگیری از اعتیاد مورد بحث قرار می دهند اما آمارها بیانگر کاهش سن ابتلا به اعتیاد نیز دارد .

وی در ادامه افزود: متاسفانه  رویکرد چند سال اخیر کشورهای سلطه گر به موضوع تخریب نسل جوان کشورها و شیوع استفاده از مخدرهای صنعتی و ارزان قیمت بودن این مواد موجب آن شده تا روی آوری  این قشر در معرض آسیب  جامعه به مخدرهای صنعتی  بیشتر از افیونهای غیر صنعتی باشد .

سرهنگ مریدی با عنوان این موضوع که اقدامات  و ظرفیت های پلیسی با توجه به گسترش فعالیت باندهای توزیع موادمخدر در بیرون از مرزها به روز می باشد و برخوردهای کوبنده و قاطعانه انجام میگردد  اما اقدامات پیشگیرانه از این موضوع به طبع مهمتر از دستگیری ها و اقدامات تامینی  اثر بخش می باشد . لذا خانواده ها،ادارات و دانشگاهها میتوانند در صف اول این جبهه مقدس ایفای نقش نمایند.

 سمینار تخصصی پیشگیری اولیه از اعتیاد برگزار شد

 

سمینار تخصصی پیشگیری اولیه از اعتیاد برگزار شد

سمینار تخصصی پیشگیری اولیه از اعتیاد برگزار شد

۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۵۷
کد خبر : ۳۷,۹۶۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید