پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
 

اخبار

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان خبر داد: گردش دریایی روزانه 12 هزار مسافر نوروزی در آبراه اروندرود

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان خبر داد: گردش دریایی روزانه 12 هزار مسافر نوروزی در آبراه اروندرود
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان از راه‌اندازی گشت دریایی در اروندرود خبر داد و گفت: روزانه بیش از 11 هزار و 600 نفر از طریق آب‌راه اروندرود برای گردش دریایی تردد می‌کنند.

سیاوش خدابخشی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: از ابتدای نوروز 93 تاکنون بیش از 25 هزار مسافر نوروزی با استفاده از گشت ویژه دریایی در مسیر اروندرود جابجا شدند.

وی خاطرنشان کرد: امسال در دو نقطه ترمینال دریایی بندر آبادان و یادمان والفجر 8 در اروندکنار کشتی مسافربری برای انجام گشت دریایی مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است.

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان در ادامه تصریح کرد: تاکنون مسافران استقبال بسیار خوبی از گشت دریایی در اروندرود نشان داده‌اند به طوری که روز به روز به جمعیت مسافران افزوده می‌شود.

خدابخشی از امکان افزایش ظرفیت جابجایی مسافران گشت دریایی تا روزی 15 هزار نفر خبر داد و گفت: برگزاری گشت دریایی مدیون همکاری و مساعدت مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان، استاندار خوزستان و فرماندار آبادان است.

وی افزود: امیدواریم سایر دستگاه‌های اجرایی با همکاری با اداره بنادر و دریانوردی آبادان زمینه تبدیل بندر آبادان به مرکز گردشگری دریایی را فراهم کنند.

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان در ادامه از حضور راویان دریایی برای نخستین بار در کشتی‌های مسافربری خبر داد و گفت: راویان عملیات‌های مختلف در اروندرود از جمله والفجر 8 و جانفشانی شهدای غواص را برای مسافران نوروزی و کاروان‌های راهیان نور روایت می‌کنند.

وی همچنین از حضور تعدادی از مقامات کشوری و استانی در بنادر آبادان و اروندکنار و بازدید میدانی از فعالیت این بنادر در چند روز اخیر خبر داد.

۶ فروردین ۱۳۹۳ ۰۸:۱۷
خبرگزاری فارس |
تعداد بازدید : ۲,۱۵۵