مدیر بنادر و دریانوردی آبادان: جانفشانی لنج داران و صیادان آبادانی در تاریخ ثبت شده است
اگر معیشت مرزداران تامین شود آنان اجازه نمی دهند هیچ دشمنی به معیشت آنان و کشور تجاوز کند.
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان صبح امروز در نخستین همایش لنج داران و صیادان آبادانی که در محل سینما نفت آبادان برگزار شد، با اشاره به این برنامه اظهار کرد: نخستین همایش لنج داران و صیادان آبادانی در راستای استمرار فعالیت ها و جایگاه این تلاش گران عرصه اقتصادی برگزار شده است.

سیاوش خدابخشی ادامه داد: با آغاز جنگ تحمیلی لطمه های زیادی به ملت ایران و به خصوص مرزداران خوزستانی وارد شد، اما بیشترین رنج و سختی را لنج داران و صیادان آبادانی متحمل شدند.

خدابخشی افزود: مرزداران در این دوران زندگی خود و صیادان معیشت خود را در تامین اقتصادی خانواده هایشان از دست دادند.

وی در همین خصوص گفت: اما این مردان غیور در طول هشت سال دفاع مقدس با شهامت در مقابل همه این هجمه ها ایستادگی کرده و اجازه ندادند دشمن این آب و خاک را تصرف کند.

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان با اشاره به روزهای نخست جنگ تحمیلی عنوان کرد: در نهم آذر ماه سال 59 لنج داران آبادانی، چنان ضربه های مهلکی را به نیروی دریایی عراق وارد کردند که این نیرو تا پایان جنگ از بین رفته و کارساز نبود.

سیاوش خدابخشی ادامه داد: شاید این همایش ها و سالگردها برای یک روز یا یک سال باشد؛ اما خدمت و جانفشانی آنان برای همیشه در تاریخ ایران اسلامی ثبت و ضبط شده است.

خدابخشی با بیان درخواستی از مسئولان منطقه اظهار کرد: با وجود همه ظرفیت هایی که امروز در شهرستان وجود دارد، لنج داران و صیادانی آبادانی با مشکلاتی روبرو هستند.

وی با اشاره به فرمانده پایگاه مقاومت بسیج آبادان گفت: انتظار می رود برای لنج داران آبادانی پایگاهی برپا شود.

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان در پایان عنوان کرد: اگر معیشت مرزداران تامین شود آنان اجازه نمی دهند هیچ دشمنی به معیشت آنان و کشور تجاوز کند.

۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۶:۱۷
آبادان نو |
کد خبر : ۲۷,۹۵۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید