امام جمعه آبادان: کسب روزی حلال وظیفه امروز لنج داران آبادانی است
امروز وظیفه و تکلیف شما غیور مردان عرصه استقامت و ایستادگی کسب روزی حلال و استمرار رونق اقتصادی در منطقه است.
امام جمعه آبادان صبح امروز با شرکت در نخستین همایش لنج داران و صیدان آبادانی که در محل سینما نفت برگزار شد، ضمن تشکر از تدبیر ناحیه مقاومت بسیج و اداره بندر آبادان برای برگزاری این همایش اظهار کرد: صیدان و لنج داران آبادانی باید بدانند امروز در مقابل کشور و نظام چه وظیفه ای دارند؟

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور ادامه داد: در سال های دفاع مقدس لنج داران و صیدان آبادانی تکلیف خود را مقابل نظام و مردم به انجام رسانده و در راه رسیدن به اهداف جنگی کشور تلاش کردند.

حجت الاسلام ابراهیمی پور افزود: رساندن آذوقه، تامین مایحتاج زندگی مردم و کمک به نیروهای رزمنده از جمله خدماتی بود که این غیور مردان در طول هشت سال دفاع مقدس بر عهده داشتند.

وی در ادامه با اشاره به تکلیف امروز لنج داران و صیدان گفت: هر یک از ما به فراخور مسئولیتی که داریم باید در کنار دیگر افراد جامعه مسئولیت خود را نسبت به نظام و کشور اجابت کنیم.

خطیب نماز جمعه آبادان اضافه کرد: همه ما باید آگاه باشیم، نمی شود؛ انسانی که در اجتماع زندگی می کند اهداف جامعه را در نظر نگیرد و تنها برای خود یا خانواده اش زندگی کند.

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور ادامه داد: امروز وظیفه شما به عنوان بخشی از جامعه اسلامی و شهروند آبادانی آن است؛ که لقمه حلال را به درون خانواده های خود آورده و به این طریق در راه خدا جهاد کنید.

حجت الاسلام ابراهیمی پور افزود: با بصیرت و آگاهی به کشور خدمت کرده و جلوی سوء استفاده دشمنان داخلی و خارجی را بگیرید.

وی با بیان مثالی در این زمینه عنوان کرد: به عنوان مثال اگر افرادی به دنبال قاچاق سوخت و گازوئیل در منطقه است، شما باید با احساس مسئولیت در مقابل خود و جامعه اجازه ندهید این کار انجام شود.

امام جمعه آبادان افزود: همه شما لنج داران امروز باید با وظیفه خود در مقابل نظام و مردم آشنایی داشته و حمایت های گذشته خود را در زمینه رونق اقتصادی استمرار دهید.

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور بیان کرد: امروز شما باید با همدلی فضای امنیت اقتصادی را در شهرستان آبادان به وجود آورده و با کسب روزی حلال در این راه تلاش کنید.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی پور در پایان عنوان کرد: امروز وظیفه و تکلیف شما غیور مردان عرصه استقامت و ایستادگی کسب روزی حلال و استمرار رونق اقتصادی در منطقه است.

۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۶:۱۳
آبادان نو |
کد خبر : ۲۷,۹۵۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید